Preklady do španielčiny zo slovenčiny

Španielčinou hovorí významná časť sveta, preto je prirodzené, že hľadáte prekladateľa práve s týmto jazykom. Prečítajte si zaujímavosti o preklade do španielčiny v tomto článku.

Viete ktorý medzi ktorými jazykmi sa na svete najviac prekladá? V kombinácii s angličtinou, ktorá kraľuje nielen svetovému obchodu to nie je ani čínština, ani ruština či francúzština, ale španielčina. Niet sa čo čudovať, španielčina je rodným jazykom pre takmer pol miliardy ľudí a ďalších sedemdesiat miliónov ju aktívne ovláda. Dominantné postavenie prekladov medzi anglickým a španielskym jazykom je spôsobené tým, že pre USA sú vzťahy s Latinskou Amerikou nesmierne dôležité a nielen to, USA je domovom piatej najväčšej populácie hispanofónnych ľudí na svete.

Ako sme na tom na Slovensku? Zdá sa, že aj na Slovensku je španielčina stále populárnejšia. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského napríklad počet prihlásených študentov na štúdium prekladateľstva a tlmočníctva v španielskom jazyku prevýšil počet záujemcov v ostatných jazykoch, vrátane nemčiny. Je to trochu zaujímavé, lebo na rozdiel od Nemecka, na Slovensku nemáme silnú prítomnosť španielskych alebo latinskoamerických firiem. Preklady a tlmočenie medzi slovenčinou a španielčinou sa sústreďujú jednak na oblasť diplomacie, jednak na oblasť kultúry a literatúry ale najmä na oblasť úradných prekladov.

Zdá sa, že pre Slovákov je voľba španielčiny ako cudzieho jazyka viac voľbou srdca ako rozumu. Veď každý kto sa zapozeral do gýčových západov slnka pod palmami alebo počul temperamentné rytmy iberskej či latinskoamerickej hudby určite pochopí prečo si študenti a najmä študentky vyberajú práve španielčinu. Výhodou španielčiny je aj pomerne rýchla nábehová krivka základných jazykových zručností, základné pojmy a významy pochopíte pomerne rýchlo, tiež netrvá dlho kým si viete zvládnuť jednoduchú konverzáciu. Španieli a Latinovia sú pomerne trpezliví poslucháči a radi vám pomôžu. Vo všetkých ostatných prípadoch, najmä pri odborných prekladoch alebo expertnom tlmočení sa neváhajte obrátiť na skúsených profesionálov.   

Nájdite si kvalifikovaného prekladateľa do španielčiny spomedzi našich členov tu a teraz!

 

Profesionalita

V SAPT si za profesionalitou svojich členov stojíme.

Špecializácia

Preklad nie je sériová výroba.
A prekladateľ nie je robotník za pásom.

Spoľahlivosť

V SAPT máte istotu,
že spolupracujete s aktívnymi prekladateľmi a tlmočníkmi, ktorých táto práca živí.

Osobný prístup

Spolupracujete priamo
s prekladateľom
a nie s anonymnou firmou.