Paula Mazúrová

Prekladateľské a tlmočnícke služby pre francúzsky a anglický jazyk
Rodný jazyk: Slovenčina

Špecializácie

  • Životné prostredie
  • IT
  • Pedagogika
  • Umenie/literatúra

Jazykové kombinácie - preklad

  • Slovenčina Angličtina
  • Francúzština Slovenčina

Kalendár dostupnosti

dozaduJanuary 2023ďalej
MonTueWedThuFriSatSun
      
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
     

Profil

Vzdelanie

Bakalárske štúdium som začala na Slovensku (UK v BA) - na Pedagogickej fakulte so zameraním na francúzsky a anglický jazyk. V druhom ročníku som absolvovala pobyt Erasmus v meste Montpellier. Od tretieho ročníka som pokračovala individuálne ako medzinárodný študent - na katedre anglistiky na Université Paul-Valéry Montpellier. Po absolvovaní bakalárskeho štúdia som ostala vo Francúzsku, kde som pokračovala na magisterskom stupni - odbor FLE - Francúzština ako cudzí jazyk. Počas týchto dvoch rokov som absolvovala niekoľko stáží, v prvom ročníku zamerané na učiteľstvo a v druhom ročníku som pracovala ako stážistka vo Francúzskom inštitúte na Slovensku ako aj na Francúzskom veľvyslanectve. Počas týchto stáží som sa venovala organizovaniu podujatí, ako aj prekladaniu textov (SJ/FJ) a taktiež tlmočeniu.


Prax

Pracovala som 2 roky vo Francúzsko-slovenskej obchodnej komore, kde som zabezpečovala komunikáciu s členmi, preklady textov, tlmočenie na podujatiach - príhovor veľvyslanca, tlmočenie speváckej súťaže, tlmočenie v kinách, či prepis rozhovorov, preklad a následné nahrávanie v rádiu - pre francúzske vysielanie v Slovenskom rozhlase. 

V spoločnosti SNECI som zabezpečovala výhradne preklady podkladov určených pre školiteľov v automobilovom priemysle - z francúzskeho a anglického jazyka do slovenského jazyka, ako aj z francúzštiny do angličtiny. 
Mám založenú živnosť - absolvovala som všeobecnú štátnu jazykovú skúšku z oboch jazykov.